50. Kütüphane Haftası

Paylaşım Toplantısı: Medya Okuryazarlığı


Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Serap Özyurt, 21 Mart-8 Nisan 2011 tarihleri arasında ABD'de katıldığı Uluslararası Liderlik Ziyaretçi Programı deneyimlerini üyelerimizle paylaşıyor.

ABD

Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri Bakanlığı tarafından 1940 yılından beri düzenlenmekte olan International Visitor Leadership Program ( Uluslararası Liderlik Ziyaretçi Programı) her yıl farklı ülkelerden, farklı konularda uzmanları ağırlamaktadır.

Bu yıl, 21 Mart - 8 Nisan tarihleri arasında düzenlenen “Media Literacy : Promoting Civil Society Through New Media Technology” ( Medya Okuryazarlığı : Yeni Medya Teknolojileri Yoluyla Sivil Toplumu Teşvik ) konulu programa Şubemiz Yönetim Kurulu Üyesi Serap Özyurt katılmıştır. Program kapsamında ABD'de ve programa katılan diğer ülkelerde medya okuryazarlığı, medya okuryazarlığı eğitimi, sosyal medyanın eğitimde kullanımı ve sivil toplum üzerindeki etkisi ve kütüphanelere ilişkin konular ele alınmıştır.

Serap Özyurt, program kapsamında edindiği deneyim ve gözlemlerini, 21 Nisan Perşembe günü saat 18.30 Dernek Ofimizde katılımcılarla paylaşacaktır.

Katılımınızı diler, saygılarımızı sunarız.

TKD İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu

Katılım durumunuzu bilgi@istanbulkutuphaneci.org adresine bildirmenizi önemle rica ederiz.

Görüşlerinizi paylaşın

Bu alanın içeriği gizlenecek, genel görünümde yer almayacaktır.
Image CAPTCHA
Resimde gördüğünüz karakterleri yazınız.